Door oesterhandelaar Adri & Zoon
Door oesterhandelaar Adri & Zoon

Deze zomer verreden wij onze Ruta Iberica 2013, waarbij de "terugroute" de Atlantische kust noordwaarts volgde.

Daarbij deden we streken aan als Marennes, Noirmoutier, Bretagne en Normandië, stuk voor stuk gerenommeerde herkomstgebieden van de Franse oester, waarvan we dan ook in ruime mate hebben genoten. De oester hebben we goed leren kennen op onze fietstochten sinds een jaar of 30.

We zijn echte liefhebbers en laten geen gelegenheid voorbij gaan ze te eten, wat tegenwoordig ook in Nederland niet moeilijk meer is; de oester is zelfs hip geworden.

20 december waren we voor vis en oesters bij Santpoort aan Zee, waar het zojuist verschenen oesterboek "De Grand Cru van de Zee"  ter inzage én te koop lag. Voor een prix d'amis heeft oesterhandelaar Adri & Zoon een informatief, prettig leesbaar boek, met prachtig fotowerk en oesterrecepten van twintig Nederlandse en Belgische chefs het licht doen zien. Het boek is uiteraard ook bij Adri & Zoon te bestellen.

Nederlandse en Belgische chefs
Nederlandse en Belgische chefs
Nederlandse en Belgische chefs