In mei 1995 hebben we een weekje voor een fietstocht naar en over de Veluwe en via Maasveren Limburg door.
Maandag 30 april waren er bij het opstaan zachte regenbuien. Weliswaar konden we droog vertrekken, maar de temperatuur was slechts 13°C en werd die dag het weerbeeld niet anders. Pas na aankomst op de camping in midden Nederland glipten er wat zonnestralen door de dennen.
Maandag over de Veluwe was er volop zon en liep de temperatuur op naar 18°C. De volgende dag Veluwe wederom veel zon en liet de thermometer al 22°C noteren. De dagen daarna fietsten we luchtig gekleed, maar zonnecrême smerend, in zomerse temperaturen van 25°C van de Veluwe heel Limburg door.
Behalve van het mooie weer was er meer om van te genieten: m.n de streken Veluwe en Limburg met hun aantrekkelijke plaatsjes, volop horeca, cultuur en historie. En tussendoor veel natuur en mooie landschappen.
Reportage materiaal
Deze fietszwerftocht vond plaats in het laatste decennium van de vorige eeuw. De boven dit artikel vermelde publicatie-datum is van veel recenter datum. Daar is een verklaring voor. Onze tochten hebben we op verschillende manieren vastgelegd: van 1982 t/m 1990 in foto-albums, van 1991 t/m 1999 bewaard in ruw materiaal en vanaf 2000 tot heden op deze website. Van decennium 1991-1999 is veel materiaal bewaard maar niet gepubliceerd. Het betreft foto's, (ingetekende) routekaarten, folders, kaartjes of nota's voor toegang, overtocht, camping, restaurant of reparatie en reisaantekeningen in een agenda. Door al dit materiaal te digitaliseren kunnen we de oudere tochten als Veluwe-Limburg 1995 alsnog publiceren.
Route reconstructie
|
|
Route reconstructie is mogelijk dankzij enkele belangrijke bronnen:
- Oude landkaarten (1:200.000) waarop vaak gemarkeerd de route.
- Favorieten: Carte-Michelin, Generalkarte, Touring Club Italiano.
- Verder was het gedetailleerde dagboekverslag beschikbaar.
- Bonnetjes, toegangskaartjes en rekeningen.
- Documentatie, folders, gidsen van nuttige punten.
- Vakantiefoto's, vaak na een kwart eeuw op internet nog te verifiëren.
- Ons geheugen bevatte decennia later nog veel herinneringen!
- Gegevens op datum ordenen.
- Op datum alle GPS-coördinaten in RouteConverter wegschrijven.
- Daarmee ontstaat globale route met pleister- en etappeplaatsen.
- Route verfijnen door details tussen te voegen.
- Verkregen route In RouteGenerator omzetten tot route-animatie.
Routeplan
- Vanuit Haarlem door Haarlemmermeerpolder en de Ronde Venen.
- Vanaf Breukelen de Vecht volgen.
- Utrecht bovenover langs naar Utrechtse Heuvelrug.
- Utrechtse Heuvelrug en Gelderse Vallei.
- Vanaf Ede de Veluwe noordwaarts.
- Ronde over de Veluwe, door Nationaal Park Hoge Veluwe zuidwaarts.
- Arnhem - Nijmegen via Pannerdens Kanaal en de Waal.
- Enkele dagen Maasfietsroute zuidwaarts.
- Via de veren diverse wisselingen van Maasoever.
- In Maastricht met de fietsen op de trein huiswaarts.
Dagetappes
- zondag 30 april: Haarlem - Doorn - 84 / 84 km.
- maandag 1 mei: Doorn - Otterlo - 87 / 171 km.
- dinsdag 2 mei: Otterlo - Epe - 78 / 249 km.
- woensdag 3 mei: Epe - Plasmolen - 105 / 354 km.
- donderdag 4 mei: Plasmolen - Herkenbosch - 97 / 451 km.
- vrijdag 5 mei: Herkenbosch - Maastricht - 66 / 517 km + trein huiswaarts.
Hoogteprofiel

Fotoserie Veluwe-Limburg 1995 Remastered
(remastered: oud foto-materiaal voor deze site omgezet naar digitaal.)

In de Soerelse Bossen bij Vierhouten heeft van februari 1943 tot eind oktober 1944 Het Verscholen Dorp voor onderduikers bestaan.

Ondergedoken in de hut moest men fluisteren en zat men dicht op elkaar, wat tot spanningen kon leiden. Een moment van boskolder.

Het Verscholen Dorp werd ook wel het Pas Op-kamp genoemd, omdat het gelegen was aan de Pas Op-weg, een oude handelsroute door het bos waarop vroeger nog al eens struikrovers actief waren.

Vandaag zullen we diverse keren de Maas oversteken per veer: Middelaar-Cuijk, Vierlingsbeek-Oud Bergen en Kessel-Beesel.
























